Pożyczka unijna na rozwój firmy


Curabitur est nulla, sagittis quis quam vel, condimentum congue nibh. Integer facilisis ligula at mauris luctus, non tincidunt ligula suscipit. Etiam non dolor tempus felis laoreet rutrum ullamcorper ut erat.

Pożyczka unijna na rozwój firmy

Zapraszamy do składania wniosków on-line

Korzyści dla Twojej firmy

od 0,29%

Stałe oprocentowanie przez cały okres trwania pożyczki

do 84 miesięcy spłaty

oraz do 6 miesięcy karencji

do 500.000

Na cele związane z rozwojem działalności

finansujemy wartość brutto

odzyskany VAT możesz wykorzystać na dalszy rozwóji

do 50% na cele obrotowe

jeśli cel inwestycyjny wiąże się z celem obrotowym

dla mikro, małych i średnich firm

a także dla start-up, od pierwszego dnia działalności

Kalkulator rat

Każdy przedsiębiorca może sprawdzić oprocentowanie dla siebie korzystając z kalkulatora rat dostępnego na naszej stronie.
Wystarczy zaznaczyć odpowiedzi na maksymalnie 4 pytania.

Poradnik

Na jaki cel mogę przeznaczyć pożyczkę jeremie2?

na samochód

na sprzęt i wyposażenie

na budowę

na remont

na samochód dostawczy

na maszyny

Header text

Header text

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Ile mogę pożyczyć w ramach jeremie2?

Maksymalna kwota jednej pożyczki to 500 tys. zł. Jest również możliwość finansowania większych projektów ponieważ jeden przedsiębiorca może otrzymać więcej niż jedną pożyczkę. Często finansujemy też małe inwestycje np. 15-20 tys. zł. Średnia wartość pożyczki w okresie ostatnich 2 lat to około 180 tysięcy złotych.

Ile trwa proces pożyczkowy?

Do 30 dni. Jest to maksymalny czas od złożenia kompletu dokumentów do decyzji. W ramach procedury uproszczonej dla firm, które działają powyżej 2 lat i mają pozytywne wyniki oraz wnioskują o niedużą kwotę do 100 tysięcy złotych – proces skracamy o połowę – do 14 dni. Natomiast podpisanie umowy i wypłata po decyzji to kwestia kilku dni.

Od czego zależy wysokość oprocentowania pożyczki?

Zdecydowana większość przedsiębiorców kwalifikuje się do oprocentowania preferencyjnego na poziomie 0,44%. Są to wszystkie mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników), a także MŚP (do 250 pracowników) działające w wybranych branżach tzw. inteligentnych specjalizacjach, inwestujące w tzw. Wiejskich Obszarach Funkcjonalnych oraz te funkcjonujące na rynku poniżej 24 miesięcy. Oprocentowanie dla niewielkiej części firm, które nie spełniają kryteriów preferencji również jest niskie i wynosi zazwyczaj 2,84%. Każdy przedsiębiorca może sprawdzić oprocentowanie dla siebie korzystając z kalkulatora rat dostępnego na naszej stronie pozyczki.inkubator.kalisz.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiedzi na maksymalnie 4 pytania.

Czy osoby samodzielnie prowadzące działalność mogą skorzystać z pożyczki jeremie2?

Nie ma wymogu zatrudniania pracowników. Taki przedsiębiorca również tworzy wartość i daje sobie miejsce pracy.

Jakie błędy najczęściej powodują, że firma nie dostaje pożyczki?

Są to sytuacje bardzo indywidualne. W przypadki nowych firm czasami spotykamy się z nierealnymi założeniami finansowymi.
Przykładem może być nie uwzględnienie wszystkich kosztów jakie będzie ponosić firma, a wiemy z doświadczenia, że w takiej branży określone koszty się ponosi i możemy oszacować ile one wyniosą. Wtedy korygujemy prognozy i czasami okazuje się, że klient nie będzie w stanie wygenerować z tej działalności wystarczających środków na utrzymanie i spłatę raty. Warto przemyśleć przed złożeniem wniosku, czy faktycznie wszystkie koszty i przychody są uwzględnione w prognozach i czy przedsięwzięcie będzie opłacalne.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadzwoń lub napisz do nas!

Pożyczka udzielana jest w ramach projektu Jeremie 2 finansowanego ze środków Unii Europejskiej i województwa wielkopolskiego na podstawie Umów Operacyjnych zawartych pomiędzy Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości a Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Dofinansowanie udzielone w ramach zawartych Umów Pośrednika Finansowego I Stopnia – Linia Finansowa II: nr 10/2019/LFII i nr 11/2019/LFII, pochodzi ze środków zwróconych z instrumentów finansowych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, stanowiących środki publiczne powierzone Wielkopolskiemu Funduszowi Rozwoju sp. z o.o. przez Województwo Wielkopolskie.

Rozumiem