Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna przy targach BUD-GRYF & HOME 2018, 16-18 marca 2018 r.

Termin: 6 lutego 2018 Kategoria:

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w IX edycji Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, która odbędzie się bezpośrednio przy targach BUD-GRYF & HOME w dniach 16-18 marca 2018 r.

 

Spotkania biznesowe przy targach wystawienniczych, czyli tzw. Giełda Kooperacyjna to szybka i prosta forma nawiązywania kontaktów gospodarczych z potencjalnymi partnerami. Przedsiębiorcy spotykają się w jednym miejscu i poznają swoje oferty w krótkim czasie, około 30 minut. Tyle zazwyczaj wystarczy, aby nawiązać pierwszy kontakt. Po sygnale do zakończenia rozmowy rozpoczyna się kolejna, umówiona rozmowa przy innym stoliku.

 

WYBÓR POTENCJALNYCH KONTRAHENTÓW

Firmy, które zgłoszą swój udział będą mogły wybrać z kim chciałyby porozmawiać podczas tej imprezy. Dzięki temu, w pierwszym dniu targów otrzymają szanse odbycia szeregu rozmów z przyszłymi kooperantami z Polski i z zagranicy. W poprzednich latach w giełdzie uczestniczyli przedsiębiorcy z Niemiec, Finlandii, Czech, Serbii, Szwecji czy nawet Turcji.

Giełdy Kooperacyjne to dość powszechna forma nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, jednak spotkania przy targach BUD-GRYF & HOME wyróżniają się wieloletnią tradycją. Towarzyszą największym na Pomorzu Zachodnim targom dla branży budowlanej i energetycznej, a w roku bieżącym również dekoracji i wyposażenia wnętrz.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

Uczestnictwo daje nie tylko możliwość podjęcia interesujących rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, klientami czy usługodawcami. Giełda kooperacyjna to również szansa na zapoznanie się z nowymi technologiami w branży, a także aktualnie panującymi trendami na rynku lokalnym. Co więcej, mając na uwadze aktualną sytuację ekonomiczno-gospodarczą, do udziału w imprezie zachęca się również Agencje Pośrednictwa Pracy. Zarówno rodzime jak i zagraniczne firmy uskarżają się na brak wykwalifikowanych pracowników, tak więc giełda kooperacyjna to znakomita okazja do podjęcia próby rozwiązania problemów kadrowych.

Uczestnik giełdy – oprócz szeregu wcześniej zaaranżowanych spotkań – może również porozmawiać z wystawcami i naocznie przekonać się o jakości ich produktów. W giełdach biorą udział nie tylko przedsiębiorcy, czy agencje pracy z Polski i zagranicy, ale także jednostki naukowo-badawcze z przygotowaną ofertą dla firm. Spektrum możliwości współpracy różnych firm i instytucji jest bardzo szerokie i ma szanse doprowadzić do rozwoju firm na rynku lokalnym.

WSPÓŁORGANIZATORZY

Partnerami imprezy są m.in. Izby Przemysłowo-Handlowe po stronie niemieckiej tj. IHK Ostbrandenburg, czy filia IHK Neubrandenburg w Szczecinie – Dom Gospodarki, TuTech Innovation z Hamburga oraz Białoruskie Centrum Transferu Technologii. Imprezę wspierają również ośrodki Enterprise Europe Network z Polski, Finlandii, Szwecji, Węgier i Belgii.

Koniunktura na rynku budownictwa oraz statystyki z poprzednich lat:

  • ponad 60 uczestników każdej giełdy,
  • ponad 120 rozmów,
  • około 200 wystawców na targach,
  • 12 tysięcy odwiedzających.

 

TEGOROCZNA EDYCJA

Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji giełdy kooperacyjnej przy targach odbywają się online na stronie imprezy: https://budgryf2018.b2match.io. Serwis jest anglojęzyczny, jednak udostępniono instrukcję w języku polskim, która z pewnością ułatwi proces rejestracji.

♦ rejestracja do 1 marca 2018 r.

♦ do 8 marca 2018 r. uczestnicy giełdy będą mieli okazję dokonać wyboru partnerów do rozmów;

♦ wydarzenie ma miejsce 16 marca 2018 r. przy ul. Struga w Szczecinie.

 

Impreza objęta patronatem Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Szczegółowych informacji na temat giełdy udzielają nasi Konsultanci:

Enterprise Europe Network
tel. (62) 765 60 58
e-mail: een@kip.kalisz.pl