Bezpłatne szkolenie on-line: „Ochrona własności intelektualnej w firmie: tajemnica przedsiębiorstwa i inne formy ochrony bez rejestracji”, 13 maja

Termin: 6 maja 2020 Kategoria: Aktualności

Enterprise Europe Network Kalisz przy Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny zapraszają na szkolenie on-line dla przedsiębiorców pt. „Ochrona własności intelektualnej w firmie: tajemnica przedsiębiorstwa i inne formy ochrony bez rejestracji”, które odbędzie się 13 maja 2020 r., w godzinach od 10:00 do 12:00.

Ochrona własności intelektualnej w firmie jest istotna dla każdego przedsiębiorstwa na każdym etapie rozwoju. W zależności od przyjętej strategii każda firma może dobrać odpowiednie narzędzia prawne i organizacyjne, które umożliwią ochronę wypracowanych w firmie form własności intelektualnej.

W PROGRAMIE:

 • Podstawowe pojęcia dotyczące ochrony własności intelektualnej.   
 • Ochrona Know-How i tajemnicy przedsiębiorstwa – od czego zacząć
 • Przepisy prawa – ostatnie zmiany

DLACZEGO WARTO?

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się dlaczego ochrona własności intelektualnej w firmie jest ważna i na co zwrócić szczególną uwagę na początku działalności.

Ponadto na szkoleniu omówione zostaną:

 • podstawowe pojęcia dotyczące ochrony własności intelektualnej.
 • płatne i bezpłatne formy ochrony przedmiotów własności intelektualnej
 • problematyka ochrony własności intelektualnej przy współpracy z partnerami (w tym zagranicznymi)
 • ostatnie zmiany w prawie

DLA KOGO:

Uczestnikami szkolenia mogą być przedsiębiorcy, którzy mają swoją siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego oraz działają w jednej z następujących branż: ICT, rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia.

PROWADZĄCY:

Szkolenie poprowadzi Grzegorz Cieśla –  Od 2005 roku pracownik Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Od 01.01.2009. zaangażowany w projekt Enterprise Europe Network, którego celem jest pomoc firmom w rozpoczęciu i prowadzeniu działalności na rynku międzynarodowym oraz w procesie międzynarodowego transferu technologii, innowacji i wiedzy czytaj więcej...

Absolwent Programu stażowo-szkoleniowego dla naukowców w najlepszych ośrodkach akademickich na świecie w zakresie zarządzania badaniami i komercjalizacji ich wyników – Top 500 Innovators – Science, Management, Commercialization (2013 r. – Stanford University, USA) oraz rocznego, podyplomowego studium komercjalizacji technologii i wyników badań naukowych Master of Science In Science and Technology Commercialization (2010 r. – Uniwersytet Łódzki)

Posiada doświadczenie w zakresie:

 • prowadzenia szkoleń z tematyki własności intelektualnej dla firm i jednostek naukowych;
 • opracowywania opinii o innowacyjności technologii;
 • opracowania analiz biznesowych oraz analiz patentowych;
 • doradztwa w procesach licencjonowania;
 • poszukiwania partnerów technologicznych i handlowych;

KIEDY?

 • 13 maja 2020 r. (środa)
 • w godzinach 10.00 – 12.00

GDZIE?

Szkolenie on-line, przed własnym komputerem*.

ZGŁOSZENIA:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wiadomości e-mail z imieniem, nazwiskiem oraz NIP firmy do dnia 12 maja 2020 r. 

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Enterprise Europe Network
tel. 728 486 940
e-mail: een@inkubator.kalisz.pl

Szkolenie finansowane przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z programu COSME (na lata 2014–2020) oraz Ministerstwo Rozwoju ze środków budżetu państwa.

* Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości  nie bierze odpowiedzialności za jakość techniczną połączenia i transmisji z wydarzenia, które zależą m.in. od narzędzi dostarczanych przez podmioty trzecie (komunikatory, sieć internetowa odbiorcy) i od ich aktualnego obciążenia, co jest niezależne od Fundacji.  Zakazuje się wykorzystywania wszelkich autorskich materiałów szkoleniowych (np. prezentacje, studia przypadku itp.) oraz nagrywania transmisji z wydarzenia do celów zarobkowych.