Warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych”

Termin: 6 września 2019 Kategoria: Aktualności

Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich, Instytut Prawa i Społeczeństwa we współpracy z Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych” w Kaliszu w dniu 23 września 2019 r. w godz. 10.30- 17.00 realizowane w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w Kaliszu, ul. Częstochowska 25.

Program warsztatów obejmuje m.in.:

  • wstęp do organizacji systemu stanowienia prawa;
  • system konsultacji publicznych; konsultacje społeczne, konsultacje publiczne, badanie opinii,
  • uprawnienia organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych;
  • konflikt interesów i sposoby jego rozwiązywania;
  • skuteczne sposoby komunikacji z instytucjami publicznymi, błędy organizacji w komunikacji;
  • współpraca z innymi instytucjami organizacjami i partnerami społecznymi;
  • programy współpracy instytucji publicznych z organizacjami pozarządowymi;

Aby wziąć udział w warsztatach przed szkoleniem należy: zarejestrować się oraz zrealizować wstępne szkolenie e-learningowe dotyczące zagadnień prawno-konsultacyjnych. Rejestracja i kurs e-learningowy znajdują się na stronie projektu http://wise-europa.eu/akademia/. Ze względów organizacyjnych należy dokonać rejestracji oraz zrealizować kurs e-learningowy do dnia 18 września 2019 r.

Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty ukończenia szkolenia. W ramach zajęć przewidziana jest przerwa kawowa oraz obiad. Istnieje możliwość zwrotu uczestnikom kosztów dojazdu – prosimy to zgłaszać w momencie rejestracji.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: inpris@inpris.pl.

Działa również punkt kontaktowy, w którym można zasięgnąć informacji o szkoleniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, wysyłając wiadomość na adres akademia@wise-europa.eu lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 513 14 18.

Warsztaty dobywają w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” realizowanego wspólnie przez WiseEuropa i INPRIS. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektową i ze szczegółowym programem kursów. Proponujemy 10 szkoleń zebranych w czterech modułach.

Projekt realizują wspólnie: WiseEuropa (Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich – niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii) i INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa (prawniczy think-tank, działający na rzecz poprawy jakości prawa i standardów rządzenia).

Projekt „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00-00-0014/16).