Bezpłatne szkolenie: Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej, 11-12 kwietnia 2019 r.

Termin: 5 marca 2019 Kategoria: Aktualności, Enterprise Europe Network, Internacjonalizacja

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej”, które odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Fundacji przy ul. Częstochowskiej 25 w Kaliszu.

CEL SZKOLENIA?

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami i modelami zarządzania ryzykiem, przedstawienie praktycznych metod identyfikacji i analizy ryzyka w organizacji, a także omówienie sposobów postępowania z ryzykiem i jego kontroli. Czytaj więcej

Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas dwudniowego szkolenia, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

DLACZEGO WARTO?

    • każda firma  zależna od poziomu kursów walutowych,  narażona jest na straty – nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu, ale także z powodu źle przeprowadzanego procesu zabezpieczeń. My powiemy jak sobie z tym radzić.

    • brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją; na szkoleniu przekażemy wiedzę  jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje;

    • ryzyko walutowe należy zabezpieczać. Ważne jednak, żeby to robić dobrze. Na szkoleniu przekażemy praktyczne przykłady zabezpieczeń przed tym ryzykiem; pokażemy liczne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym; pokażemy jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje , strategie opcyjne.

 Uczestnikami szkolenia mogą być przedsiębiorcy, którzy:

♦ mają swoją siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego;

♦ działają w jednej z następujących branż: ICT, rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia;

♦ Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązuje limit 1 osoby z firmy.

KIEDY I GDZIE?

Szkolenie odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Inkubatora w sali seminaryjnej (II piętro).

Program szkolenia został podzielony na dwa dni. Pierwszy dzień jest kierowany dla początkujących, natomiast drugi dzień dla zaawansowanych. Uczestnicy mogą wziąć udział w obydwu dniach szkoleniowych lub w jednym wybranym dniu. Prosimy o informację, w których dniach planują Państwo wziąć udział.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Program szkolenia POBIERZ

PROWADZĄCY:

Szkolenie poprowadzi Pan Jacek Maliszewski Czytaj więcej

Główny Ekonomista firmy DMK . Pan Jacek od wielu lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”. Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny”.

Współprowadzący szkolenie – Pan Łukasz Leszczyński Czytaj więcej

Od 2010 roku zarządzający ryzykiem finansowym w DMK. Od blisko 10 lat związany z rynkiem walutowym, wspiera firmy we właściwym procesie zarządzania ryzykiem kursowym. Odpowiedzialny za prawidłowe wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń w firmach oraz wsparcie przy prawidłowym księgowaniu instrumentów finansowych w księgach rachunkowych spółek.

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie elektronicznego formularza do dnia 8 kwietnia 2019r.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Enterprise Europe Network
tel. (62) 765 60 58
e-mail: een@inkubator.kalisz.pl