Szkolenie dot. poszukiwania kanałów dystrybucyjnych na rynkach zagranicznych, 26-27 lutego 2019 r.

Termin: 23 stycznia 2019 Kategoria: Aktualności

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. „Poszukiwanie kanałów dystrybucji oraz efektywna współpraca z partnerami handlowymi na rynkach zagranicznych” wraz z indywidualnymi konsultacjami eksportowymi, które odbędą się w dniach 26-27 lutego 2019 r.

Dzięki połączeniu doświadczenia, praktyki i najefektywniejszych metod Uczestnicy nabędą umiejętności oraz otrzymają praktyczne, łatwe w zastosowaniu wskazówki:

 • jak optymalnie wybrać kanały dystrybucji w zależności od rynku zagranicznego
 • jak przygotować atrakcyjną ofertę dla partnera zagranicznego
 • jak poszukiwać i pozyskać partnera zagranicznego
 • czy korzystniej jest współpracować z wyłącznym partnerem czy budować strategię konkurencyjną
 • jak skutecznie negocjować z partnerami zagranicznymi i podpisać korzystny kontrakt zagraniczny
 • jak motywować dystrybutora do efektywnej współpracy oraz zapobiegać konfliktom w kanałach sprzedaży.

DLA KOGO

Szkolenie kierowane jest do:

 • Menedżerów / Specjalistów / Dyrektorów Działów Sprzedaży ze szczególnym uwzględnieniem Działów Sprzedaży Eksportowej, których zadaniem jest pozyskiwanie klientów, rozwój sprzedaży i obsługa rynków zagranicznych
 • Właścicieli firm mających do czynienia z klientem zagranicznym.

Uczestnikami szkolenia mogą być przedsiębiorcy, którzy planują lub prowadzą działalność eksportową oraz:

♦ mają swoją siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego;

♦ działają w jednej z następujących branż: ICT, rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia.

 

PROWADZĄCY

GRZEGORZ BRATEK

Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts, wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania, FagorBrandt, Francja). Czytaj więcej

Posiada ponad 17-letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne oraz bogate doświadczenie w konsultingu międzynarodowym, prowadzeniu szkoleń eksportowych oraz handlowych w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Prowadził negocjacje w ponad 30 krajach zarówno dla światowych graczy, jak i średnich firm lokalnych. Odpowiedzialny za tworzenie, negocjowanie i egzekwowanie wielu kontraktów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuje się także usprawnianiem działań eksportowych, budowaniem strategii rozwoju eksportu, tworzeniem modeli biznesowych współpracy zagranicznej, rozwijaniem nowych kanałów sprzedaży za granicą. Grzegorz Bratek od 9 lat prowadzi szkolenia eksportowe zarówno na rynku polskim, jak i za granicą, wykłada na uczelniach wyższych oraz czołowych instytucjach wspierających eksporterów. Posiada rozległe kontakty biznesowe w wielu krajach, niezbędne w budowaniu długofalowych rozwiązań biznesowych na rynkach eksportowych.

FORMA SZKOLENIA

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Inkubatora w sali seminaryjnej (II piętro) i połączone będzie z konsultacjami eksportowymi następnego dnia – chęć uczestnictwa wyrażają Państwo w formularzu zgłoszeniowym.

26.02.2019 r. – szkolenie w godz. 9.30 – 16.15

godz. 9.00 – rejestracja

 1. Dyskusje moderowane mające na celu wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez Uczestników
 2. Krótkie wykłady z prezentacją multimedialną przekazujące praktyczną wiedzę w obszarze zagadnień omawianych na szkoleniu
 3. Case study z praktycznymi rozwiązaniami z różnych rynków

Program szkolenia POBIERZ

27.02.2019 r. – indywidualne konsultacje eksportowe w godz. 10.00 – 17.30

Harmonogram konsultacji – ustalany osobno po przyjęciu zgłoszenia

ZAPISY

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązuje limit 1 osoby z firmy!

Rekrutacja zakończona – będziemy kontaktować się z Państwem w celu potwierdzenia uczestnictwa oraz ustalenia harmonogramu konsultacji.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Enterprise Europe Network
tel. (62) 765 60 58
e-mail: een@inkubator.kalisz.pl

 

Szkolenie finansowane przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z programu COSME
(na lata 2014–2020) oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ze środków budżetu państwa.