Warsztaty dla NGO – „Budowanie wizerunku organizacji atrakcyjnej dla odbiorców, wolontariuszy i lokalnej społeczności”, 13 listopada 2018r.

Termin: 26 października 2018 Kategoria: Aktualności

Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych w Kaliszu (CIWIS) zaprasza na bezpłatne warsztaty dla liderów organizacji pozarządowych i grup nieformalnych pt. „Budowanie wizerunku organizacji atrakcyjnej dla odbiorców, wolontariuszy i lokalnej społeczności”, które odbędą się w dniu 13 listopada 2018r., w siedzibie Fundacji.

W działalności organizacji pozarządowych, społecznych ogromnie ważne jest zaangażowanie i serce oddane sprawie. Ważna jest także umiejętność mówienia o nich, promowania ich, zarażania ideą innych ludzi, by:

  • dotrzeć do osób czy grup, których dana pomoc dotyczy,
  • pozyskać wolontariuszy do współpracy,
  • przekonać sponsorów do udzielenia wsparcia materialnego,
  • mieć większą siłę oddziaływania.

Podczas naszego spotkania warsztatowego będziemy:

  • uczyć się opowiadać w atrakcyjny sposób o tym, czym zajmuje się nasza organizacja – używając przy tym języka korzyści przemawiającego do wolontariuszy czy do sponsorów,
  • planować sposoby dotarcia do potencjalnych wolontariuszy i działania, które przyczyniają się do budowania zaangażowania wolontariuszy,
  • określimy kilka sposobów na promowanie naszej organizacji i podejmowanych przez nią działań.

KIEDY I GDZIE??

13 listopada 2018r., w godzinach 17:00 – 19:00 w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.

PROWADZĄCY:

AGNIESZKA KUBICKA BŁOŃSKA

Doradca do spraw zarządzania zespołem, trener biznesu oraz certyfikowany Coach Noble Manhattan i Praktyk Coach IIC. Założycielka i właścicielka firmy szkoleniowej „Centrum Rozwoju” oraz Smart Clubu – Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży. Pasjonatka długich rozmów, podróży i herbaty. Od ponad 13 lat szkoli w zakresie zarządzania zespołem, budowania zaangażowania pracowników, komunikacji, motywacji i rozwoju osobistego. Współpracowała z kilkuset firmami i ma na swoim koncie przeprowadzone kilka tysięcy godzin szkoleniowych.

Od lat doradza w firmach jako zewnętrzny ekspert ds. zarządzania zespołem. Przez Klientów ceniona za ogromne zaangażowanie i umiejętność podejścia do ludzi. Szkolenia w zakresie budowania zespołów dla zarządu i właścicieli kilkudziesięciu firm prowadziła w całej Polsce. Specjalizuje się w przeprowadzaniu audytów i szkoleń, dzięki którym zwiększana jest efektywność zespołów i skuteczność realizacji celów firmy.

Współpracowała z Europejską Grupą Doradczą, międzynarodową firmą kosmetyczną, szkoliła kadrę menedżerską, dyrektorów i właścicieli dużych, małych i średnich firm; współpracowała z instytucjami (Urząd Marszałkowski w Łodzi, Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Urząd Skarbowy w Złotoryi, Urząd Pracy w Poznaniu i in.) i bankami (Bank Spółdzielczy).

Wierzy w biznes oparty na silnych wartościach, w którym liczy się szacunek, etyka i rozumienie drugiego człowieka. Zawsze pracuje z pasją i zaangażowaniem, a bliski jej sercu jest drugi człowiek. Wsłuchuje się mocno w jego potrzeby, wyznacza ścieżki rozwoju i możliwości: „Moim celem jest to, by moja praca nie wpływała tylko teoretycznie na ludzi, ale aby przenikała ich praktykę i powodowała długofalową zmianę”.

Ze względu na osobistą drogę, ważne miejsce w jej działalności zajmuje praca z ludźmi w zakresie poczucia własnej wartości i rozwoju osobistego. Jest autorką szkoleń rozwojowych dla kobiet („Poczuj przestrzeń”, „Jak zbudować poczucie własnej wartości”, „Odkryj swój potencjał”) a także projektu edukacyjnego „Wsparcie dla Rodziców”. Była prelegentką na konferencjach (Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO, Atelier Kompetencji, „Dobrze mi w biznesie”, „Wielka Wymiana Kontaktów”,, Konferencja Związku Pracodawców Szpitali oraz Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych) oraz wystąpieniach motywacyjnych i budujących poczucie wartości dla młodzieży organizowanych w szkołach, bibliotekach, kinie Helios.

W 2011r. powstała jej firma „Centrum Rozwoju”, która jest jej osobistym przykładem odważnego sięgania po marzenia. Firma realizuje szkolenia, doradztwo ds. zespołu i sesje coachingowe m.in. w zakresie odkrywania potencjału, rozwijania kwalifikacji zawodowych i osobistych.

Jako właścicielka Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży SMART CLUB współpracuje z kilkunastoosobowym zespołem.Jest autorką licznych publikacji w Internecie, była redaktorką portalu Calisia.pl, obecnie współpracuje m.in. z miesięcznikiem Benefit. W 2010 r. została laureatką konkursu dziennikarskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wielokrotnie występowała jako ekspert w mediach-lokalnym radiu, telewizji, w portalach internetowych. W 2013 roku wydała swoją debiutancką książkę – powieść psychologiczną „wbrew nadziei”.

Była pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Pomoc na czasie”. Absolwentka specjalizacji Zarządzanie Zespołami Ludzkimi i Psychologii w Zarządzaniu. W jej prywatnym życiu ogromnym szczęściem są głębokie, dobre relacje z bliskimi – rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Nieustannie jest blisko ludzi i dla ludzi.

ZAPISY:

W związku z wyczerpaniem miejsc zakończyliśmy rekrutację. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie na listę rezerwową pod adresem: mateusz.walczak@kip.kalisz.pl

 

W przypadku pytań do kontaktu zaprasza:

Mateusz Walczak tel. 62 765 60 55, e-mail: mateusz.walczak@kip.kalisz.pl