Budowa wielkopolskiej sieci informatycznej

Termin: 2 listopada 2016 Kategoria: Aktualności

8 listopada o godzinie 13:00 w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat budowy wielkopolskiej sieci informatycznej.

Mając na uwadze trendy technologiczne oraz potencjał rynkowy i badawczy Wielkopolski, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych w Poznaniu, podjął działania zmierzające do opracowania koncepcji rozwoju sieci informatycznej tzw. „Internetu rzeczy” – platformy stanowiącej podstawę do tworzenia innowacyjnych usług przez przedsiębiorców z Wielkopolski.

Każda usługa, która wymaga transmisji danych na dużą odległość w tkance miejskiej, a która do tej pory nie była możliwa do realizacji ze względu na koszty wykorzystania technologii GSM, będzie miała NOWĄ SZANSĘ! Katalog USŁUG, które będzie można świadczyć w oparciu o planowaną infrastrukturę jest bardzo szeroki, natomiast przykłady dobrze znanych to przede wszystkim SMART CITIES (monitorowanie środowiska, logistyki miejskiej i inteligentnych budynków, odczyty urządzeń pomiarowych, sterowanie urządzeniami zdalnymi, pomiar zużycia energii, śledzenie ładunków). Technologia wykorzystywana jest również w monitoringu komunikacji miejskiej, urządzeń i maszyn oraz w telemedycynie.

CELEM SPOTKANIA jest zapoznanie się z informacjami na temat planowanej technologii, możliwych źródłach finansowania oraz możliwościach przystąpienia wielkopolskich firm do projektu, który realizowany będzie w formie partnerstwa publiczno-prywatnego.

DZIĘKI BEZPOŚREDNIEMU ZAANGAŻOWANIU uczestnicy zyskają wpływ na kształt budowanej sieci informatycznej oraz pierwszeństwo w dostępie do nowej infrastruktury.

Spotkanie poprowadzą eksperci Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

KOSZT: udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY!

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o:

kontakt mailowy: sekretariat@kip.kalisz.pl   lub

kontakt telefoniczny: 62 764 12 42 do dnia 7 listopada.

Serdecznie zapraszamy!